Gebelikte son 3 ay neler olur? 

8. gebelik ayında bebeğin gelişimi artık dış ortam için çok daha hazırdır. Ancak yine de doğum için erkendir. Bir süre daha anne karnında olması ve doğum kilosunun artması bebek için çok daha iyi olacaktır.

9. gebelik ayında bebek artık dış ortama çok daha hazırdır ve doğum olabilir. Bebek hareketleri çok daha önemlidir ve her muayenede anne adayına sorulacaktır. Çünkü bu haftalarda bebek hareketleri bebeğin kan oksijen durumunu çok net bir şekilde yansıtmaktadır. Bebeğinizin hareketlerini bu haftalarda her gün kontrol etmenizi öneririz.

Gebeliğin 40. haftası, genel olarak anne ve bebek için geri sayımın başladığı haftadır. Bu haftadan sonra bebeğin rutin hareketini yapması çok daha önemlidir. 3 günde bir doktor muayenesi yapılmalıdır. Genel olarak gebelikler 42. haftadan sonraya geçirilmemeye çalışılır. Ancak 41 haftadan sonra doğumun olması için harekete geçmek hiçte yanlış değildir. Çünkü her geçen gün büyümekte, kaka yapma olasılığını artırmakta, suyunu azaltabilmekte ve kordon sıkışması gibi risklere girmektedir.

Femera Hakkında

İstanbul Ataşehir’de konumlanan Femera Klinik olarak amacımız ihtiyaç duyduğunuz kadına ve çocuğa dair tüm sağlık sorunlarında yanınızda olmak.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 10.00 - 18.00Cumartesi: 10.00 - 15.00 Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon: 0216 759 06 75Barbaros Mah. Ardıç Sk. Varyap Meridian Sitesi 4 Katlı Plazalar Kısmı G2 Blok K:3 D:17İletişime Geç
Femera Klinik
Whatsapp Destek
Sorunuz mu var? Bize yazabilirsiniz.