Hasta ve hekime sağladığı kolaylıklar nedeni ile online hekim danışmanlığı giderek artmaktadır. 

Gebelik gibi anne ve bebeğin takibinin son derece önemli, dinamik ve değişken olduğu bu süreçte, bazı durumlarda ikinci bir fikir almak gerekebilmektedir.

Perinatoloji yan dal uzmanının görüşünün alınması, anne ve bebeğin sağlığının koruma altına alınmasını sağlayacaktır.

Online danışmanlık ne demek?

Görüntülü konuşma alt yapısı sayesinde online danışmanlık hizmeti satın alabilirsiniz. Bu hizmeti almadan önce lütfen aşağıdaki bölümü okuyunuz.

1- Online danışmalık ikinci uzmandan mevcut olan belge veya sonuçlar üzerinden yorum alma hizmetidir.

2- Online danışmanlık bir muayene yöntemi değildir. Ancak elinizde bulunan evrak veya raporlar üzerinden olası tedavi seçenekleri veya yol haritasına ulaşmak için kullanılmalıdır.

Perinatoloji uzmanına ulaşım kolaylığı

Anne ve baba adayının, gebelik süreci ve bebekleri hakkında Perinatoloji uzmanı fikrini alması ve bulunduğu alanda aldığı sağlık hizmetini gözden geçirmesini sağlayacaktır.

Mesafeler ortadan kalkıyor

Ayrı ilçe, il veya ülkede olsanız da perinatoloji uzmanına ulaşabilecek ve danışmanlık alabileceksiniz.

Zaman kaybı engelleniyor

Hekime, hastaneye veya sağlık kuruluşuna ulaşmak için kaydedilen zamanın kazanılması, online hekim danışmalığının bir diğer faydasıdır. 

Hastane stresinden kurtulun

Özellikle günümüzde var olan salgın nedeni ile, anne ve baba adayının hekime ulaşma sürecinde yaşadığı stresi ortadan kaldırmaktadır.

Ek olarak salgın sonrası bile, oluşturulan alt yapı sayesinde çoğu danışmanlık hizmetinin internet üzerinden alınacağı ön görülmektedir.

Sağlıkta kalite, hız ve verimliliğinin artması

Zaman ve mekanı bağımsızlaştıran bu yöntem ile tecrübeli ikinci bir hekimin danışmanlığını almanın hastaya sunduğu fayda ortadadır. Bu nedenle online hekim danışmanlığının, sağlık hizmetine  kalite, hız ve verimlilik sağlayacağı açıktır.

Hekim danışmanlığı neleri kapsar?
 • Uzaktan, muayene olmadan, hekim ile online görüşmek, hastanın mevcut hastalığı hakkında sağlık danışmanlığı almasıdır.
 • Online görüşme, tam bir hekim muayenesi değildir. 
 • Uzaktan hekim görüşmesi ile hasta, mevcut durumu hakkında ikinci bir hekimin fikrini öğrenebilecektir.
 • Anne adayının ve bebeğin durumu ile ilişkili izleyeceği yol hakkında danışmalık alınmasıdır.
Online görüşme nasıl olacak?

Online hekim görüşmesi, “whatsapp” veya “zoom” uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle telefonunuzda ya da cihazınızda bu programların ya da en az birinin yüklü olması gerekmektedir.

Danışmanlık randevusu nasıl alırım?
 • Öncelikle iletişim kanallarından bizlere ulaşın. Online danışmanlık hizmeti belirli saatlerde, randevu ile yapılmaktadır.
 • Gerekli bilgileriniz alındıktan sonra, danışmanlık hizmet bedelini ister web sitemiz üzerinden isterseniz banka hesabına Havale-EFT yoluyla ödeyip dekontu tarafımıza iletmeniz yeterli olacaktır.
 • Sonrasında ekibimiz sizinle iletişime geçip, elinizdeki sonuç veya raporları sizden isteyecek ve görüşme öncesi hekimimize sunmak için gerekli hazırlığı sağlayacaktır.
 • Tüm hazırlık tamamlandıktan sonra uygun gün ve saatte randevu ayarlanacaktır.
Danışmanlık randevusuna nasıl hazırlanılır?
 • Öncelikle internet alt yapısı sağlam olan sessiz bir odada olmalısınız.
 • Telefon üzerinden görüşme sağlanacak ise telefonun şarj durumun kontrol etmeyi unutmamalısınız.
 • Danışmanlık alacağınız hakkında aklınızda olan tüm soruları bir yere yazmanız, hem siz hem de uzman kadromuz için çok daha kolaylık sağlayacaktır.
 • Görüşmede sadece sizin veya sizin ve eşinizin olması anlaşılabilirlik için çok önemli olacaktır.
Reçete verilmez ve rapor yazılamaz!

Mevcut kanunlarımızda ( hekimlik meslek etiği 23. ve 32. madde ) belirtilen şekilde, acil şartlar dışında, hekim hastasını bizzat muayene etmeden reçete veremez ve rapor düzenleyemez.

Bu nedenle yapacağınız online hekim danışmalığı sırasında lütfen reçete ve rapor istemeyiniz. Bu danışmanlık hizmeti, mevcut durumunuz hakkında ikinci bir hekimin fikrini almayı kapsamaktadır.

Randevu değiştirme, iptal ve geri ödeme şartları

Online hekim danışmalığı için oluşturulan randevu, görüşmeden 24 saat önce değiştirilebilir veya iptal edilebilir.

İptali ve geri ödeme için randevu saatinden 24 saat öncesinde bildirim yapılması şarttır. Aksi durumda geri ödeme yapılmayacaktır.

Teknik nedenler veya hekimimizin acil bir doğumu çıkması nedeni ile yapılamayan görüşmeler, bizler tarafından ileri bir gün ve saate ertelenebilecektir. Bu durumda ek ödeme talep edilmez.

Teknik bir nedenle yarıda kalan görüşmeler, ileri bir gün ve saate ertelenir. Bu durumda ek ödeme talep edilmez.

Gizlilik ve güvenlik

 Hasta mahremiyeti kapsamın, online görüşme herhangi bir alanda kayda alınmamakta veya rapor yazılmamaktadır.

  Femera Hakkında

  İstanbul Ataşehir’de konumlanan Femera Klinik olarak amacımız ihtiyaç duyduğunuz kadına ve çocuğa dair tüm sağlık sorunlarında yanınızda olmak.

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi - Cuma: 10.00 - 18.00Cumartesi: 10.00 - 15.00 Pazar: Kapalı

  İletişim

  Telefon: 0216 759 06 75Barbaros Mah. Ardıç Sk. Varyap Meridian Sitesi 4 Katlı Plazalar Kısmı G2 Blok K:3 D:17İletişime Geç
  Femera Klinik
  Whatsapp Destek
  Sorunuz mu var? Bize yazabilirsiniz.